Pôžička na elektrické auto

Premýšľate nad nákupom elektrického auta alebo dodávky? Bezúročný úver elektrického vozidla, ktorý financuje v súčasnosti štát spolu s niektorými finančnými inštitúciami láka mnohých. Napríklad v Škótsku máte podporu až do výšky 35 000 GBP pokrytie nákladov na nákup nového elektrického alebo hybridného vozidla. Úver má lehotu splatnosti do šiestich rokov. Zakúpené elektrické vozidlo, motocykel alebo skúter by malo byť jediným takýmto vozidlom vo vlastníctve žiadateľa a musí mať nárok na dotácie, ktoré financuje Úrad pre nízko emisné vozidlá.

S výnimkou počiatočného vkladu žiadatelia nesmú uskutočniť žiadnu ďalšiu platbu na kúpu vozidla pred tým, ako dostanú ponuku úveru v rámci tohto programu, pretože finančné prostriedky sa neposkytujú retrospektívne. Ak potrebujete viac informácií o elektrických vozidlách, požiadať o prihlášku alebo sa dozviete viac o celých zmluvných podmienkach, obráťte sa prosím na miestne poradenské centrum.

Elektrické auto môže byť napájané, las ventajas de la vaporeta, čiastočne alebo plne, batériou, ktorá môže byť zapojená priamo do elektrickej siete. Prvé praktické elektrické autá boli vyrobené v roku 1880. Elektrické vozidlá boli populárne koncom 19. storočia a začiatkom 20. storočia, kým pokrok v spaľovacích motoroch, predovšetkým elektrických štartéroch a masová výroba lacnejších benzínových vozidiel viedla k poklesu používania elektrických pohonných vozidiel. Od roku 2008 došlo k renesancii vo výrobe elektrických vozidiel v dôsledku pokroku v batériách, obáv o rastúce ceny ropy a želania znížiť emisie skleníkových plynov. Niekoľko vnútroštátnych a miestnych vlád zriadilo daňové úľavy, dotácie a iné stimuly na podporu zavedenia a súčasného prijatia nových elektrických vozidiel na masovom trhu v závislosti od veľkosti batérie a elektrického rozsahu.

V porovnaní s vozidlami s motormi s vnútorným spaľovaním sú elektrické autá tichšie a nemajú emisie z výfuku. Pri dobíjaní elektrickými zdrojmi s nízkymi emisiami môžu elektrické vozidlá znížiť emisie skleníkových plynov v porovnaní s motormi benzínových a najmä dieselových áut. Nabíjanie môže trvať dlhú dobu a na mnohých miestach existuje nejednotná infraštruktúra dobíjania. Limity batérie sa pohybujú a zvyšujú náklady na nákup vozidla, ale náklady na batérie klesajú. Od decembra 2015 bolo k dispozícii viac ako 30 modelov legálnych elektrických osobných automobilov a dodávkových vozidiel na diaľnice.

Štátne stimuly pre elektrické vozidlá využili viaceré národné a miestne vlády na celom svete ako finančný stimul pre spotrebiteľov k nákupu elektrického vozidla. Množstvo týchto stimulov zvyčajne závisí od veľkosti batérie a elektrického rozsahu vozidla, a niektoré krajiny rozširujú výhody na vozidlá s palivovými článkami a prestavby elektrických vozidiel či hybridných elektrických vozidiel z konvenčných vozidiel s spaľovacím motorom.

Elektrifikácia dopravy sa výrazne prejavuje v Green Car Initiative, ktorá je súčasťou Plánu hospodárskej obnovy Európy. Podporuje rozsiahly európsky projekt elektromobilov pre Európsku úniu a súvisiacu infraštruktúru s celkovým rozpočtom približne 50 miliónov EUR ako súčasť iniciatívy pre ekologické autá. Od apríla 2011 poskytuje 15 z 27 členských štátov Európskej únie daňové stimuly pre elektrické vozidlá, ktoré zahŕňajú všetky západoeurópske krajiny aj Slovensko. Stimuly pozostávajú zo zníženia daní a oslobodení od dane. Ak ste sa teda rozhodli vybrať si pre svoju budúcnosť ekologické auto, teraz je ten správny čas si ho zafinancovať. Na Slovensku si môžete požiadať o dotáciu na elektrické auto až do výšky 5 tisíc eur, čo je celkom pekná čiastka.

http://www.limpiarconvapor.com/