Pečiatkovanie nechtov

Máte škaredé, poškodené alebo obhrýzané nechty? Chcete mať zmyselné a krásne nechty? To je v dnešnej dobe hračkou. Zmeňte výzor svojich nechtov a ich vzhľad zopár jednoduchými krokmi. Medzi najobľúbenejšie metódy 21. storočia iste patrí pečiatkovanie. Každému sa teraz určite v hlave vynorila spomienka na detské pečiatky alebo na pečiatky v úrade. Presne na podobnom princípe funguje aj pečiatkovanie nechtov. Len namiesto atramentu alebo farby sa používa lak na nechty. Krásne nechty spravia dobrý prvý dojem na kohokoľvek. Či už sa rozhodnete pre klasický, jednofarebný vzhľad nechtov alebo budete chcieť trošku s farbami aj experimentovať, pečiatkovanie nechtov ponúka krásny spôsob ako Vaše nechty ozvláštniť a dodať im ten správny šmrnc, aby ste kedykoľvek a kdekoľvek vyzerali úžasne vkusne.

Zložité nechtové vzory sú naozaj krásne a zachytávajú nejeden mužský či ženský pohľad, ale ich výroba a nanesenie je v nechtovom salóne dosť drahá. Naopak zas domáce experimenty sa nemusia vôbec vydariť, keďže je nutné aspoň také umelecké nadanie a šikovnosť pri nanášaní rôznych fólií, materiálov, farieb a lakov. Pečiatkovanie Vám ponúka zaujímavý nechtový dizajn, ktorý si môže doma vytvoriť každý. Či už máte práve obľúbenú animovanú alebo kreslenú postavičku, napozeraný seriál alebo máte radi zvieratá, toto všetko môžete pomocou nechtových pečiatok vyjadriť.

Ako názov už naznačuje, na pečiatkovanie nechtov potrebujete pečiatku, kovovú doštičku so vzorom a najlepšie 2 rôzne odtiene lakov na nechty. Pomocou týchto vecí môžete mať na Vašich nechtoch vzory pečiatok za niekoľko sekúnd. Pečiatky sú dostupné v rôznych variáciách, veľkostiach či farbách. Materiálom, z ktorého sú pečiatky vyrobené, je zvyčajne plast a guma. Doštičky sú vyrobené z kovu a nachádzajú sa v nich odtlačky jednotlivých vzorov. Vzorov je celá paleta, od jednoduchých zvieracích motívov, číslic, písmen, predmetov až po rôzne nápisy a mottá. Sady na pečiatkovanie nechtov možno zakúpiť v obchodoch s kozmetickými potrebami, drogériách či na internete.

Ako použiť takýto set na pečiatkovanie nechtov? Ako prvé by ste mali Vaše prírodné nechty odlakovať, ostrihať, umyť si ruky a vypilníkovať si ich do žiadaného tvaru. Taktiež sa odporúča si nechty pred nalakovaním ešte pomocou hladkého pilníka vyleštiť, aby ich povrch bol rovnomerne hladký. Existuje mnoho rôznych možností, na aký podklad pečiatku umiestniť, ale základnými troma farbami sú priesvitná, biela alebo čierna. Začnete tým, že si vyberiete podkladovú farbu a farbu, ktorú bude mať lak na pečiatke. Tieto farby by mali dobre kontrastovať, aby pečiatka vynikla. Po nalakovaný nechtu podkladovým lakom počkajte dostatočne dlho, aby sa tento vysušil a zabránite tak tomu, že nanesená pečiatka bude nepekná či prípadne rozmazaná. Po uschnutý podkladového laku si vyberte vzor s kovovej doštičky, ktorý by ste chceli mať na Vašich nechtoch. Na pečiatkovanie sa hodia najmä tmavšie farby, keďže umožňujú pečiatke vyniknúť. Položte si pred seba doštičku s motívom a naneste naň lak, ktorý ste si vybrali na pečiatku. Pomocou kartónu alebo ďalšej plastovej alebo kovovej doštičky zoškrabte nadbytočný lak z doštičky tak, aby zostal vyplnený lakom už len motív pečiatky. Teraz zoberte do ruky pečiatku a plastovou gumenou dolnou časťou ju priložte k doštičke. Motív pečiatky z laku by sa mal preniesť na pečiatku. Túto teraz priložte a pritlačte na Váš necht a opečiatkujte celým motívom na pečiatke. Hotovo!